Elektromobilių įkrovimo laidai: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Elektromobilių įkrovimo laidai gali užtikrinti greitesnį įkrovimo procesą, tad, pavyzdžiui, vykstant į ilgesnes keliones, labai svarbu turėti galimybę nusistatyti reikiamą elektromobilio įkrovimo greitį.

Tomas

2/3/20242 min read

black metal stand on gray concrete road during daytime
black metal stand on gray concrete road during daytime

Būsimiems ar esamiems elektromobilių savininkams itin svarbu pasirūpinti visais prietaisais ir įrenginiais, kurie leistų naudotis šia transporto priemone sklandžiai, patogiai ir saugiai, tad vienas svarbiausių elementų šioje elektros infrastruktūroje – elektromobilių įkrovimo laidai. Kokius laidus reikėtų pasirinkti? Į ką atkreipti dėmesį juos renkantis? Kokią įtaką laidai gali turėti elektromobilio įkrovimo greičiui? Tokie ir panašūs klausimai gali kilti bet kuriam elektromobilio naudotojui, tad štai keletas svarbių aspektų, kurie gali palengvinti apsisprendimą, renkantis būtiną elektros įrangą.

Elektromobilio tipas ir prievadas. Kiekvienas elektromobilis turi skirtingo tipo įkrovimo prievadą, priklausomai nuo gamintojo ir modelio. Tad renkantis elektromobilio įkrovimo laidus, svarbu atsižvelgti į jų suderinamumą, kad būtų užtikrintas tinkamas sujungimas.

Įkrovimo galia. Įkrovimo laidų galingumas tiesiogiai veikia įkrovimo greitį. Ar norite, kad kaskart išsikrovus elektromobilio baterijai laukimo laikas, laukiant, kol elektromobilis vėl įsikraus, būtų kuo trumpesnis? Tuomet svarbu pasirinkti tokį laidą, kuris palaikytų turimo elektromobilio maksimalią įkrovimo galią ir bateriją įkrautų greitai bei efektyviai.

Įkrovimo greitis. Inovatyvūs sprendimai elektros infrastruktūroje suteikia elektromobilių savininkams daugiau asmeninės laisvės ir galimybių kontroliuoti įrenginių našumą. Pavyzdžiui, kai kurie elektromobilių įkrovimo laidai gali užtikrinti greitesnį įkrovimo procesą, tad, pavyzdžiui, vykstant į ilgesnes keliones, labai svarbu turėti galimybę nusistatyti reikiamą elektromobilio įkrovimo greitį.

Suderinamumas su įkrovimo stotelėmis. Neturintiems nuosavos įkrovimo stotelės ir dažniausiai elektromobilio įkrovimą planuojantiems pagal pasirinktą maršrutą, kuriame įrengtos viešos įkrovimo stotelės, labai svarbu pasirinkti tokį įkrovimo laidą, kuris būtų lengvai suderinamas su daugeliu viešai prieinamų įkrovimo vietų.

Laido ilgis ir lankstumas. Prieš renkantis įkrovimo laidą, reikėtų įvertinti atstumą nuo vietos, kurioje įprastai stovės įkrovimui paruoštas elektromobilis iki šiam procesui įrengtos įkrovimo stotelės. Svarbu, kad pasirinktas laidas būtų pakankamai ilgas ir lankstus, siekiant, kad juo būtų galima naudotis lengvai ir patogiai.

Įrenginio kaina. Šiuo metu rinkoje yra platus elektromobilio įkrovimo laidų pasirinkimas, tačiau lyginant įrenginių technologines galimybes, svarbus išlieka ir finansinis aspektas. Kartais žemesnė kaina nėra lygi mažesnei kokybei, tad norint išsirinkti optimaliausią variantą, visuomet šiuo atžvilgiu geriausia pasitarti su patyrusiais elektros prietaisų specialistais.

Saugos ir patvarumo aspektai. Bet kurie veiksmai ir darbai, kurių atlikimui yra naudojamas elektros tiekimas, skatina ypatingą dėmesį skirti saugumui. Renkantis įkrovimo laidą, svarbu patikrinti, ar jis atitinka galiojančius saugos standartus, taip pat vertėtų įsitikinti, kad pasirinktas laidas yra tinkamai izoliuotas ir atsparus vandeniui. Aukštos kokybės įkrovimo laidai yra aprūpinti netgi funkcijomis, kurios automatiškai sustabdo įkrovimo procesą, jeigu, pavyzdžiui, atsiranda perkaitimo rizika ar iškyla kitų nenumatytų trikdžių.