Privačios elektromobilių įkrovimo stotelės – patogus, greitas ir ekonomiškas sprendimas

Įkrovimo stotelės namams suteikia galimybę ne tik sutaupyti laiko, bet ir praleisti jį prasmingai bei produktyviai.

ĮKROVIMO STOTELĖS ĮRENGIMAS

Tomas

1/4/20242 min read

Sparčiai plečiantis elektromobilių rinkai – jų populiarumas bei pardavimų bumas pastebimas visame pasaulyje. Lietuvoje taip pat vis daugiau vairuotojų nusprendžia tradicinius automobilius iškeisti į elektra varomas transporto priemones, nes jos tausoja gamtą, ilgainiui pasižymi ekonomiškumu ir neabejotinai žavi savo technologinėmis galimybėmis. Nors siekiant dar labiau paskatinti elektromobilių naudojimą, viešų įkrovimo stotelių tinklas yra nuolat plėtojamas, ko gero, kiekvienas elektromobilio savininkas yra pasvarstęs apie įkrovimo stotelės namams įrengimą. Kokie didžiausi tokio sprendimo privalumai?

Mažesnės išlaidos. Dažnai elektros kaina namuose būna žemesnė už tą, kurią tenka sumokėti įkraunant elektromobilį viešose vietose. Tad toks įkrovimo būdas ilgalaikėje perspektyvoje gali padėti sutaupyti pinigų.

Lankstumas. Įkrauti elektromobilį privačioje teritorijoje patogu bet kuriuo metu – tiek naktį, kad iš ryto būtų galima sėsti prie vairo ir iškart važiuoti į darbą, tiek, pavyzdžiui, paliekant elektromobilį krautis per dieną, jeigu kelionė laukia tik vakare. Galimybė įkrauti elektromobilio bateriją, vos tik ji išsikrauna, suteikia daugiau laisvės ir lankstumo planuoti visas išvykas.

Saugumas ir patikimumas. Nuosava įkrovimo stotelė leidžia elektromobilio savininkui lengviau kontroliuoti įkrovimo procesą, optimizuoti elektros energijos naudojimą ir jausti didesnį saugumą, žinant, kad išsikrovus elektromobilio baterijai, ją visuomet galima įkrauti greitai, patogiai ir efektyviai.

Patogumas ir laiko taupymas. Nebereikia sukti galvos, kokį maršrutą geriau pasirinkti bei gaišti laiko, ieškant laisvos įkrovimo stotelės kur nors mieste. Įkrovimo stotelės namams suteikia galimybę ne tik sutaupyti laiko, bet ir praleisti jį prasmingai bei produktyviai.

Didesnė nekilnojamojo turto vertė. Populiarėjant elektromobiliams, privati įkrovimo stotelė gali pridėti vertės nekilnojamajam turtui, ypač ruošiantis jį parduoti ar išnuomoti. Privati įkrovimo stotelė savo namų kieme gali tapti išskirtiniu bruožu ir pranašumu, kuris neabejotinai patraukia naujo būsto ieškančius elektromobilių savininkus.

Nusprendusiems įsirengti privačią įkrovimo stotelę, svarbu dėl tolimesnių techninių žingsnių pasitarti su šios srities sertifikuotais specialistais, kurie išmano elektromobiliams skirtos įkrovimo įrangos pardavimo ir montavimo subtilybes. Atvykę specialistai geriausiai patars, kurią vietą pasirinkti įkrovimo stotelės įrengimui, patikrins namų elektros tinklą ir įvertins, ar jis gali atlaikyti papildomą apkrovą, taip pat padės išsirinkti tinkamiausią įkrovimo stotelės tipą, atsižvelgus į elektromobilio specifikacijas ir poreikius. Įkrovimo stotelės montavimo darbus taip pat vertėtų atlikti patyrusiems šio srities žinovams, kurie gebėtų įrenginį tinkamai prijungti prie elektros tinklo ir pasirūpintų, jog montavimas būtų atliktas teisingai bei laikantis visų saugumo standartų.

Užbaigus įkrovimo stotelės diegimą, svarbu nepamiršti sertifikavimo ir registravimo etapų, kurie reikalingi patvirtinimui, jog naujas įrenginys atitinka visus saugos reikalavimus ir yra parengtas sklandžiam naudojimui.